tel. +48 601 617 984
Wysokiej jakości modele ciężarówek
Moje konto Zaloguj się
 Tylko dla zalogowanych
do kasy suma: 0,00 zł

Eligor – Francuski wkład w świat modeli ciężarówek

Eligor – Francuski wkład w świat modeli ciężarówek

Eligor – Francuski wkład w świat modeli ciężarówek

 

Do oferty sklepu Paul's Trucks dołączyły modele francuskiej firmy Eligor, która zdobyła uznanie wśród pasjonatów motoryzacji za swoje modele skali 1/43. Odkryjmy razem ich plusy.

Historia i Tradycja

Eligor to marka z bogatą historią sięgającą 1976 roku, kiedy syn paryskiego mechanika, Jacques Greilsamer założył firmę Eligor. Nazwa powstała ze zbitki dwóch słów: Elite oraz Vigor. Firma przez lata zmieniała wlaścicieli, jednak pozostaje bardzo znana z produkcji modeli samochodów ciężarowych w skali 1/43 oraz 1/87.

Co istotne, nadal część produkcji powstaje we Francji. 

Modele w skali 1/43

Dlaczego skala 1/43? To pytanie często zadawane przez początkujących kolekcjonerów. Otóż skala 1/43 jest doskonałym kompromisem pomiędzy detalami a rozmiarem modelu. Pozwala na zachowanie wszelkich istotnych szczegółów, jednocześnie umożliwiając swobodne przechowywanie i prezentację kolekcji.

Kompatybilne z IXO

Eligor produkuje modele współczasnych ciężarówek, przez co stanowi naturalne rozszerzenie oferty tak popularnych firm jak IXO czy Premium ClassiXXs.

Ciekawym aspektem kolekcji Eligor jest fakt, że naczepy ich modeli idealnie pasują do ciągników marki IXO. To otwiera nowe możliwości dla kolekcjonerów, umożliwiając tworzenie kompletnych zestawów, gdzie każdy element pasuje do siebie.

Na poniższym zdjęciu mamy spiętego Mercedesa Actrosa MP1 z IXO z naczepą plandekową Eligor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl