Pojedynek na szosie
Pojedynek na szosie

W 1971 roku sekretarz Stevena Spielberga pokazał mu jedno z wydań miesięcznika Playboy, w którym Richard Matheson opublikował krótkie opowiadanie o ciężarówce prześladującej kierowcę samochodu osobowego. Do jego napisania zainspirowało go wydarzenie, jakie miało miejsce na drodze 22 listopada 1963 roku, gdy wracał wraz ze swoim znajomym z pola golfowego. 

 

czytaj całość »
Nowości modelowe
Nowości modelowe

Na półkach naszego sklepu pojawiły się dość długo oczekiwane nowości modelowe zarówno dla młodszych jak i starszych miłośników pojazdów użytkowych.

Przegląd nowych modeli zaczynamy od firmy Bburago, która wypuściła Mercedesa Actrosa aż w trzech wersjach kolorystycznych. Na rynku pojawił się ciągnik w dwukolorowym srebrno-czarnym malowaniu z zielonymi paskami oraz w bardziej śmiałym zestawieniu kolorystycznym w barwach Toyo Tires. Trzecią wersją jest zestaw z naczepą w barwach Falken Tires. 

 

czytaj całość »
Weathering, czyli co? (cz.2)
Weathering, czyli co? (cz.2)

W poprzednim wpisie rozpoczęliśmy prace związane z weatheringiem modelu wywrotki MAZ-503B. Ciężarówka została rozmontowana na części, a niektóre z jej elementów zostały już pomalowane. Teraz nadszedł czas na prawdziwe „brudzenie”. 

Grzegorz Rutka (tekst i zdjęcia)   

Do nanoszenia śladów eksploatacyjnych i zanieczyszczeń wykorzystuje się techniki suche i mokre. 

Sucha technika polega na wcieraniu w powierzchnię i zakamarki modelu pigmentów, natomiast mokra wykorzystuje tzw. „washing”, czyli płukanie. 

 

czytaj całość »
Weathering, czyli co? (część 1)
Weathering, czyli co?

Gdy wiele lat temu przygotowywaliśmy jeden z pierwszych artykułów na temat modelarstwa dla TRAILER Magazine, przyszło nam się zmierzyć z próbą przetłumaczenia angielskiego terminu „weathering”. Mimo wielu pomysłów jakie mieliśmy, nie do końca nam się to udało. Może zatem teraz spróbujemy pokazać o co w tym chodzi. 

Grzegorz Rutka (tekst i zdjęcia)

Przetłumaczone wprost słowo „weathering” oznacza po prostu proces wietrzenia, czyli powolnego rozpadu skał po wpływem warunków atmosferycznych.

W modelarstwie zwykło się nim określać nanoszenie na modele śladów zużycia, zanieczyszczeń, uszkodzeń wynikających z eksploatacji czy wreszcie śladów korozji i zacieków.

Aby w łatwy i przystępny sposób pokazać na czym on polega, postanowiliśmy poddać takim zabiegom model wywrotki MAZ-603B w skali 1/43 firmy SpecialC dostępny w naszym sklepie internetowym sklep.trailer.pl.

 

 

czytaj całość »
To jest Ameryka!
To jest Ameryka!

Dla wielu z naszych czytelników filmy takie  jak „Konwój”, „Mistrz kierownicy ucieka” czy „Gangsterzy szos” są wspomnieniem młodych lat spędzonych w kinowej sali początku lat 80., czyli czasów, gdy odtwarzacze kaset VHS były jeszcze u nas pieśnią przyszłości. To właśnie takie produkcje ukształtowały obraz świata amerykańskich ciężarówek, istnego „dzikiego zachodu” drugiej połowy XX wieku. 

 

Grzegorz Rutka (tekst i zdjęcia), Paweł Tobolski (zdjęcia) 

czytaj całość »
Skala ma znaczenie
Skala ma znaczenie

Wśród kolekcjonerów modeli pojazdów ciężarowych największą popularnością cieszą się skale 1:87, 1:50 oraz 1:43. Są oczywiście także wielbiciele znacznie większych miniatur, czyli pojazdów w skali 1:24, a nawet 1:18. Takie modele są jednak drogie w zakupie, a na dodatek wymagają znacznej przestrzeni do ich właściwego wyeksponowania.

Jakiś czas temu do oferty naszego sklepu internetowego, postanowiliśmy włączyć modele ciągników siodłowych i naczep w dość nietypowej, jakby mogło się wydawać skali, a mianowicie 1:32. Ta podziałka jest świetnie znana miłośnikom głównie modeli maszyn i pojazdów rolniczych, ale wśród pierwszych klientów ma zagorzałych fanów...

 

czytaj całość »
Legendarne Volvo F
Legendarne Volvo F

Legendarne Volvo F

Gdy kilka lat temu zorganizowaliśmy na łamach TRAILER Magazine plebiscyt na najlepszą ciężarówkę okresu przemian gospodarczych i rodzenia się w Polsce prywatnego transportu, jednogłośnym zwycięzcą okazało się być Volvo F12. Dzięki ofercie WSI Models każdy może mieć takie Volvo na swojej półce.

 

 

czytaj całość »
To jest Ameryka
To jest Ameryka

Znany producent miniatur samochodów, firma IXO Models, wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty kilka bardzo ciekawych modeli amerykańskich ciągników siodłowych. Okazały się być one prawdziwym przebojem i sprzedają się jak „świeże bułeczki”.

Firma IXO Models od wielu lat wytwarza modele nie tylko w ramach własnego katalogu, ale jest również dostawcą dla wydawnictw emitujących tzw. „serie gazetowe”, czyli czasopisma z dołączonymi do nich modelami samochodów, ciężarówek, autobusów czy różnego typu maszyn. 

 

 

                         

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl