tel. +48 601 617 984
Wysokiej jakości modele ciężarówek
Moje konto Zaloguj się
 Tylko dla zalogowanych
do kasy suma: 0,00 zł

Polska ekipa na Tekno Event 2024

Polska ekipa na Tekno Event 2024

Już po raz drugi gościliśmy na Tekno Event 2024. W tym roku do Holandii wybrali się także stali klienci mojego sklepu. Na miejscu była także Scania „Dywizjon 303” firmy Repiński Transport.

Zlot Tekno Event odbywa się na terenie siedziby firmy Tekno w De Lier w Holandii. Podczas każdej edycji firma zaprasza swoich klientów - firmy transportowe, by pokazały swoje pojazdy będące bazą do wykonania modeli w skali 1/50.

Tym razem do Holandii wybrało się kilku stałych klientów sklepu Paul's Trucks.

— Słów mi brakuje, pierwszy raz widzę coś takiego pod względem ilości i jakości pojazdów. Coś pięknego, powiedział Bogdan.

— Jestem tu pierwszy raz i uważam, że ta impreza jest super zorganizowana. Brakuje czegoś takiego w Polsce, uważa Krzysztof.

— Bardzo fajny kameralny zlot z pojazdami na wysokim poziomie. Organizacja bardzo fajna na w sumie niewielkiej powierzchni, a uroku dodają modele i niesamowite muzeum Tekno z 9.300 modelami! To zapiera dech, mówi Przemek. 

Na miejscu pojawiło się około ponad sto ciężarówek zarówno nowych jak i zabytkowych. Dominowała Scania oraz DAF, ale nie zabrakło także Iveco Wszystkie pojazdy imponowały poziomem „dopieszczenia” i stylem tuningu. 

Wśród nich była polska Scania z firmy Repiński Transport – „Dywizjon 303”, która w I kwartale 2025 roku pojawi się jako model w skali 1/50. 

— Zainteresowanie Dywizjonem wśród zwiedzających jest duże, mówił Piotr Deik, kierowca. Zlot bardzo mi się podobał, zwłaszcza kolekcja pojazdów zabytkowych firmy BVB i mam nadzieję powrócić jeszcze raz na Tekno Event.

Tekno Event to także impreza dla kolekcjonerów modeli. Emocje wzbudzały dwa rzędy stoisk z tzw. modelarskim złomem, gdzie za kilkanaście euro można było kupić model do samodzielnego złożenia lub części jak kabiny, koła, czy błotniki. Ruch był tam niesamowity przez cały czas trwania imprezy. Równie długa kolejka byla także do stoiska z modelami drugiego gatunku, czyli tzw. B-Choice.

W przyszłym roku przypada 20. jubileuszowe wydanie Tekno Event i organizatorzy już zapowiadają większy zlot. Warto więc zarezerwować sobie już ten termin na drugą połowę maja 2025. :)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl